Projekti kirjeldus

Eesti Joonisfilm, tuntud ja armastatud animatsioonistuudio, astub uue ajastu poole, esitades oma täiesti uue ja kaasaegse veebilehe aadressil joonisfilm.ee. Vajadus uue kodulehe järele tulenes vananenud WordPressi platvormist, mida polnud enam võimalik uuendada, et see toetaks uut PHP versiooni. See tõi kaasa mitmeid probleeme ja piiranguid, mis muutis veebilehe haldamise ja kasutajakogemuse keeruliseks.

Probleemid Vana WordPressiga

Eesti Joonisfilmi eelmine koduleht töötas WordPressi platvormil, mis oli aja jooksul jäänud uuendamata. Vananenud WordPressi versioon ei olnud enam ühilduv uute PHP versioonidega, mis on vajalikud turvalisuse ja jõudluse tagamiseks. Ilma nendeta ei olnud võimalik veebilehte enam tõhusalt hallata ega kasutajatele optimaalset kogemust pakkuda.

Peamised probleemid vana WordPressi platvormiga olid:

 1. Turvalisuse Riskid: Vana PHP ja WordPressi versioonid olid haavatavad turvariskidele, mis võisid ohustada veebilehe andmeid ja kasutajate privaatsust.
 2. Jõudluse Probleemid: Uuendamata tarkvara võis põhjustada aeglaseid laadimisaegu ja ebastabiilsust, mis mõjutasid negatiivselt kasutajakogemust.
 3. Piiratud Funktsionaalsus: Paljud tänapäevased pluginad ja teemad ei olnud ühilduvad vana WordPressi versiooniga, piirates kodulehe funktsionaalsust ja disaini võimalusi.

Uue Kodulehe Loomine

Võttes arvesse neid väljakutseid, otsustas Eesti Joonisfilm luua täiesti uue kodulehe, mis vastaks kaasaegsetele nõuetele ja tagaks parima võimaliku kasutajakogemuse. Uue kodulehe loomine hõlmas järgmisi etappe:

 1. Nõuete Analüüs ja Planeerimine: Tuvastati kodulehe peamised eesmärgid, sihtrühmad ja funktsionaalsus, mida veebileht peaks pakkuma. Koostöös disainerite ja arendajatega loodi detailne plaan, mis hõlmas kõiki vajalikke komponente.
 2. Disain ja Kasutajakogemus: Loodi kaasaegne ja visuaalselt köitev disain, mis peegeldab Eesti Joonisfilmi loomingulist olemust. Kasutajakogemuse parandamiseks pöörati erilist tähelepanu intuitiivsele navigeerimisele ja mobiilisõbralikkusele.
 3. Tehniline Arendus: Uus veebileht ehitati kasutades kaasaegseid veebitehnoloogiaid, mis tagavad turvalisuse, jõudluse ja tulevikus kergesti uuendatavuse. Rakendati uusimaid PHP versioone ja raamistikke, mis võimaldavad paindlikkust ja laiendatavust.
 4. Sisu Migratsioon ja Optimeerimine: Vanalt veebilehelt toodi üle kogu oluline sisu, mis optimeeriti uue kodulehe struktuuri ja disainiga kooskõlas. Tagati, et kogu sisu oleks kergesti leitav ja hästi organiseeritud.

Tulemus ja Eelised

Uus koduleht aadressil joonisfilm.ee pakub mitmeid eeliseid võrreldes varasemaga:

 • Paranenud Turvalisus ja Jõudlus: Kasutades uusimaid tehnoloogiaid, on veebileht nüüd turvaline ja kiire.
 • Kaasaegne Disain ja Lihtne Navigeerimine: Visuaalselt atraktiivne ja kasutajasõbralik disain teeb veebilehe külastamise meeldivaks kogemuseks.
 • Mobiilisõbralikkus: Koduleht on täielikult kohandatud mobiiliseadmetele, tagades suurepärase kasutuskogemuse ka liikvel olles.
 • Paindlikkus ja Laiendatavus: Uus platvorm võimaldab hõlpsasti lisada uusi funktsioone ja täiendada kodulehte vastavalt vajadustele.

Eesti Joonisfilm on astunud olulise sammu edasi, et olla ajakohane ja pakkuda oma publikule parimat võimalikku veebikogemust. Uue kodulehega on nad valmis vastu võtma tuleviku väljakutseid ja jätkama oma loomingulist teekonda, pakkudes armastatud animatsioone ja projekte nii Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule.

 

Vana koduleht: